World of Warcraft pokonał LoL-a, ale przegrał z innym MMORPG

Dodany przez guru około 4 lata temu
6 13107
World of Warcraft pokonał LoL-a, ale przegrał z innym MMORPG

Historyczne rzeczy dzieją się w raporcie firmy Superdata, który miesiąc w miesiąc dostarcza nam listę TOP10 najlepiej zarabiających gier online na świecie. 

World of Warcraft, który w poprzednim rankingu zajmował miejsce pod koniec dziesiątki, dzięki rekordowej sprzedaży Battle for Azeorth (najlepiej sprzedający się dodatek – Blizzard zarobił podobno 161 mln dolarów w sierpniu) pokonał League of Legends i wskoczył na drugie miejsce. 

Nawet to nie wystarczyło jednak do pokonania innego popularnego MMORPG, czyli Dungeon Fighter Online, który ponownie zasiadł na fotelu lidera. Ciekawe, czy można go teraz nazywać „Królem MMORPG”?

Wysokie czwarte miejsce zajmuje również Monster Hunter World. Potem mamy CrossFire, chińszczyznę, Fortnite, PUBG, Hearthstone i World of Tanks

Na konsolach rządzi Fortnite Battle Royale oraz FIFA 18 i Call of Duty, z kolei na urządzeniach mobilnych prym wiodą clickery, MOBY, proste RPG oraz Battle Royale (Knives Out). 

Za miesiąc kolejny ranking. Przekonamy się, czy WoW utrzyma swoje wysokie miejsce. 


Warto również wspomnieć, że League of Legends zanotował 21% spadek przychodów w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. To tak do waszej wiadomości.


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube