World of Warcraft stał się najchętniej oglądaną grą na Twitchu

Dodany przez guru 6 miesięcy temu
47 5103
World of Warcraft stał się najchętniej oglądaną grą na Twitchu

“Gry MMORPG są nudne”, “gier MMORPG nikt nie ogląda”…

Jest w tym jakaś część prawdy (oglądanie kolesia bijącego potworki nie należy do ekscytujących czynności), jednakże gdy dochodzi do bardziej atrakcyjnej zawartości naszego gatunku (PvP, dungeony czy przede wszystkim rajdy), to jednak ludzie są tym zainteresowani.

Dowodzi tego przykład World of Warcraft, który przez ostatnie dwa tygodnie, a w szczególności przez ostatni tydzień stał się najchętniej oglądaną grą wideo na Twitchu. Oczywiście było to spowodowane mega ekscytującym wyścigiem o “World First”, w którym najlepsze gildie na świecie ścigały się, kto pierwszy pokona cały rajd Amirdrassil, the Dream's Hope.

Kanały Twitch “Echo” (175 tys. widzów w peaku, +25 tys. nowych śledzących), “Liquid”, “Method” czy innych gildii notowały rekordowe wyniki, co koniec końców przełożyło się także na niesamowicie wysoki wynik oglądalności WoW-a.

Średnia widzów World of Warcraft wyniosła w ostatnim tygodniu 159,240 osób i była lepsza niż Fortnite, GTA 5, Counter Strike 2 oraz League of Legends.

(kategorii Just Chatting “Rozmowy” nie bierzemy pod uwagę jako grę)

Wyścig o “World First” się zakończył, ale to wcale nie musi oznaczać końca “mody” na WoW-a.

W czwartek startuje Season of Discovery (wariacja WoW Classic działająca na unikalnych zasadach), ponadto wiele amerykańskich streamerów, którzy wcześniej nie byli związani z World of Warcraft bawi się obecnie w produkcję Blizzarda (głównie na hardkorowych serwerach). To także ma wpływ na ogólne wyniki WoW-a.

No i fajnie, im więcej oglądających/grających w MMORPG, tym lepiej.


47 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube