World of Warcraft stanie się Free-To-Play, gdy Microsoft przejmie Blizzarda?!

Dodany przez guru 4 miesiące temu
26 21405
World of Warcraft stanie się Free-To-Play, gdy Microsoft przejmie Blizzarda?!

Takie plotki pojawiły się już na Reddicie oraz forach związanych z World of Warcraft.

Oczywiście na razie to nie jest jeszcze nic pewnego, ale bardzo prawdopodobne, że po przejęciu Activision-Blizzard przez Microsoft, dotychczasowy model biznesowy World of Warcraft będzie musiał przejść swoistą transformację. Szczególnie że gry Blizzarda mają w przyszłości pojawić się w Game Pass. I tu pojawia się problem, bo nie sądzę, aby gracze WoW-a chcieli płacić dwa abonamenty naraz (za WoW-a i za GP).

Gdyby udało się stworzyć fajny, przystępny, w miarę sprawiedliwy model, to WoW naprawdę mógłby się odrodzić na nowo, wrócić do czasów świetności… i kolejny raz założyć koronę “Króla MMORPG”.

Byłaby to również szansa dotarcia do zupełnie nowej wielomilionowej grupy odbiorców, którzy nie lubią płacić za coś z góry, tylko grać za darmo i korzystać z opcjonalnych mikrotransakcji.

Nie od dziś wiadomo, że produkty F2P + IS zarabiają więcej i lepiej niż produkty P2P.


UPDATE: zauważcie również, że od wielu lat Blizzard powolutku pchał WoW-a w stronę F2P – rozszerzając darmowy trial, rezygnując z Battle Chesta (czyli kupna podstawki) czy wprowadzając coraz to nowsze boostery, usługi lub kosmetyki.


Oficjalne przejęcie Activision-Blizzard ma nastąpić między czerwcem 2022 a marcem 2023, więc pewnie wtedy dowiemy się jakichś szczegółów. Na razie możemy sobie gdybać.

Inna sprawa, czy sama społeczność WoW-a (wychowana od 2004 roku na modelu abonamentowym) byłaby chętna na Free-To-Play lub ewentualne Freemium?

To pytanie do was:


26 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube