World of Warcraft zrzyna z Final Fantasy XIV i nawiązuje do Among Us?

Pjimage27

UWAGA NA SPOILERY! JEŚLI NIE CHCECIE WIEDZIEĆ CO ZNAJDUJE SIĘ W PATCHU 9.2 DO WORLD OF WARCRAFT TO NIE SCROLLUJCIE NIŻEJ. Nie ma sensu, abyście psuli sobie zabawę, jeśli MMORPG Blizzarda wciąż Was dobrze bawi. Wiem, że tytuł newsa już nieco zdradza, ale trzeba było pójść na kompromis – z jednej strony kliki muszą się zgadzać, a z drugiej chciałem Was uprzedzić. Zwłaszcza, że pewnie pod tekstem pojawi się kupkoburza, bo w końcu padło ostre oskarżenie, prawda? Zostaliście ostrzeżeni!

Na portalu moje drugie konto od jakiegoś czasu wypisuje, że Final Fantasy XIV to nowy król MMORPG. Rozumiem z czego to wynika, ale nie ma jeszcze na to twardych danych/dowodów, a są jedynie domniemywania. Nie doszło zatem do oficjalnej koronacji, więc póki co World of Warcraft wciąż zasiada na tronie. Jak długo jeszcze? Sporo zależy od aktualizacji 9.2 i zapowiedzi nowego dodatku, a także od rozszerzenia Endwalker do FFXIV. Te rzeczy zresztą są ze sobą związane również w inny sposób.

Aktualizacja 9.2 dostępna jest na serwerach testowych World of Warcraft i w związku z tym gracze dokopali się materiałów przedstawiających dalszą część fabuły w Shadowlands. Wszystkie te rzeczy znajdziecie niezawodnie na WoWhead, ja dzisiaj skoncentruję się na aferce, jaka rozpętała się w Sieci. Cześć osób kręci nosem na spójność historii i wskazuje na jej brak sensu, a inne upatrzyły w niej… zrzynkę z Final Fantasy XIV.

Nie oceniam, czy te oskarżenia są bezpodstawne, czy odwrotnie. Wielokrotnie na portalu pojawiały się teksty, że Paladins to darmowa kopia Overwatch (lub odwrotnie!) czy postać „X” to plagiat bohatera „Y”. W tym przypadku, przyjmując tę samą logikę, również wypadałoby tak napisać. Czy to prawda? Ciężko określić, ale faktycznie – podobieństw nie brakuje. Blizzard podpatruje rozwiązania od Square Enix? Nie byłoby to żadnym zaskoczeniem.

World of Warcraft miałoby podkraść wygląd ostatniego klucza z Final Fantasy XIV, który faktycznie jest podobny (może to uniwersalny design?). Patch 9.2, czyli Eternity’s End, będzie finałem sagi rozpoczętej w Warcraft 3. Czy przypadkiem Endwalker nie będzie również końcem dziesięcioletniej historii Final Fantasy XIV? Pojawił się również motyw biegania po wodzie, zwrócono uwagę na wygląd ostatecznego antagonisty, a także dopatrzono się innych zbieżności. Przypadek?

Jak pisałem – nie oceniam. Zebrałem tylko oskarżenia części graczy, a teraz pozwolę sobie przejść do drugiej części newsa, czyli Among Us. Blizzard pokusił się o ciekawe nawiązanie do zeszłorocznego hitu. W nadchodzącym raidzie w patchu 9.2 będziemy walczyć z The Lord of Dreads i do zdobycia będzie nawet specjalne osiągnięcie o nazwie Amidst Ourselves. To jednak nie wszystko!

Pokuszono się o wprowadzenie mechanik kojarzących się właśnie z Among Us i to podczas walki z tym bossem (tymi bossami). W pewnym momencie dwie osoby z raidu zostaną zamienione w impostorów, a reszta ekipy będzie musiała odkryć, kto nimi jest i ich zabić. Co jednak ciekawe, w trakcie działania tej zdolności bossa (Infiltration of Dread) wszyscy gracze będą do siebie wrogo nastawieni! Raid ma 30 sekund na znalezienie dwójki SUS osób, aby zakończyć tę fazę. Całość opisana została w tym miejscu.

Od siebie dodam, że mechanika ta wygląda na całkiem ciekawe urozmaicenie zabawy! Mam tylko nadzieję, że Blizzard zaprojektuje to tak, aby zabawa w Among Us w World of Warcraft miała również sens z komunikacją głosową. Wierzę, że na poziomie LFR ta zdolność podczas grania z randomami może namieszać, tak zgrana gildia na Discordzie (czy innym komunikatorze) rozprawi się z nią w chwilę. O ile odpowiednia WeakAura (addon) nie zrobi tego szybciej.

Nie wiemy jeszcze kiedy Eternity’s End, czyli patch 9.2 trafi do World of Warcraft Shadowlands.

Zobacz także

9 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Odpowiedzcie szczerze: czy kiedykolwiek wykorzystaliście (do własnych celów) bug w grze?

Wyniki

Obrazek dnia

Ff

Kalendarz