WoW Classic będą współtworzyć… ludzie od prywatnego serwera?

Klasyka

Ludzie od pirackiego/prywatnego serwera mieliby pracować, ramię w ramię z Blizzardem, nad klasycznym World of Warcraft? 

Wiem, brzmi absurdalnie, ale być może dojdzie do skutku. Pewnie pamiętacie, że to właśnie od zamknięcia Nostalriusa (w kwietniu ubiegłego roku) i późniejszego „zaangażowania” jego autorów rozpoczęła się cała gorączka z klasyczną wersją WoW-a. Skutkiem tego była rownież głośna petycja, którą ostatecznie podpisało 220 tys. osób. 

To przecież ludzie od Nostalriusa zostali zaproszeni do siedziby Blizzarda, aby rozmawiać z najważniejszymi osobami od WoW-a nad przyszłością gry i ewentualną konwersją na wersję Vanilla. Nie poznaliśmy oczywiście szczegółów spotkania, poza tym, że „przebiegło ono w miłej atmosferze”. 

Twórcy Nostalriusa na pewno mieli swój wkład (nawet minimalny) w WoW Classic, dlatego na BlizzConie padło pytanie – w stronę producentów gry – czy zamierzają w jakiś sposób współpracować z tymi osobami? 

- Czy widzisz, żeby (autorzy Nostalriusa - przyp. red.) bardziej zaangażowali się w projekt? 

- Z zadowoleniem przyjęlibyśmy ich zaangażowanie/wkład, to na pewno. Widać, że to pasjonaci gry i wielcy fani Blizzarda. 

Niewykluczone więc, że Blizzard skorzysta z pomocy naszych pirackich „producentów”. Pewnie w formie doradczej, ale być może będzie z tegocoś więcej. Kto wie, może pójdą na całość i zaproponują im etat w firmie. 

No co? Przecież mają doświadczenie. Przez wiele odpowiadali przecież za największy prywatny serwer World of Warcraft na świecie. To coś znaczy, hahaha:)

Zobacz także

10 komentarzy