Wstyd i żenada. Czy Polacy wszędzie zachowują się tak chamsko czy tylko w Albion Online?

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
53 14248
Wstyd i żenada. Czy Polacy wszędzie zachowują się tak chamsko czy tylko w Albion Online?

Zachęcony ostatnimi informacjami i filmikami („308 tys. aktywnych graczy”, „największy dodatek w historii gry” itd.) wróciłem do grania w Albion Online…

… i oniemiałem. 

Masa nowości, usprawniona rozgrywka, wszechobecni gracze (gdzie się nie obejrzymy, to widzimy biegających ludzi) – Albion Online to po prostu MMORPG pełną gębą. Wielki, grywalny i bardzo żywy!!!

Niestety, przez kilka dni intensywnej zabawy zauważyłem jeszcze coś innego. Bardzo negatywnego. Poziom kultury na polskim czacie gry, który przekracza wszelkie dozwolone normy. 

Ostatnie dwa lata spędziłem w płatnych produkcjach (np. Elder Scrolls Online), gdzie kultura osobista innych graczy (również Polaków) stała na wysokim lub bardzo wysokim poziomie. Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć przykłady jakiejś toksyczności. 

Tymczasem wystarczyło wpaść do już darmowego Albion Online, aby przekonać się o czymś zupełnie innym. Dosłownie co chwilę – na polskim czacie – odbywają się mniejsze lub większe wojenki. 

Słowa na „ch”, „k”, „p” to codzienność. Wyzywanie od gejów, obrażanie cudzych matek, chwalenie się życiem seksualnym, rażące w oczy błędy ortograficzne („gdzie „som” bale kasztanowca”) to codzienność. 

Ostrzegam przed językiem!

PS Nie zamierzam zakrywać nicków tych „graczy", niech każdy wie, z kim mamy do czynienia

PSS Wybrałem w miarę "delikatne" fragmenty... 

Niestety, nie tylko ja to zauważyłem. Poziom kultury polskiego czata wpływa także na ocenę gry na Steamie. Oto jedna z takich sarkastycznych recenzji. 

Ten mini-artykuł nie powstał przypadkowo. Po prostu chciałem spytać, czy podobny poziom występuje w innych darmowych grach MMORPG, czy to jednak Albion Online – ze względu na swój hardkorowy charakter rozgrywki (otwarte PvP, utrata przedmiotów po śmierci) – jest wyjątkiem? 

Może po prostu w taki sposób Polacy odreagowują swoje niepowodzenia w Albionie? 

Zapraszam do komentowania. 


53 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube