Wychodzicie z meczu w League of Legends? Przygotujcie się na ostrzejsze kary

Dodany przez PefriX prawie 3 lata temu
10 6077
Wychodzicie z meczu w League of Legends? Przygotujcie się na ostrzejsze kary

Riot Games poinformowało o zaostrzeniu swojej polityki względem osób AFK-ujących lub wychodzących z meczów w League of Legends. Pod koniec 2020 roku i na początku 2021 deweloperzy mówili o planowanych rozwiązaniach z zakresu weryfikacji wiarygodności zgłoszeń, które będą brały pod uwagę jakość zgłoszeń.

Wraz z upływem czasu takie zgłoszenia pomagają systemom lepiej rozpoznawać mniej rażące szkodliwe zachowania, a także karać graczy, którzy wielokrotnie naruszają progi wykrywalności. Odpowiednie procedury zostały wprowadzone i Riot podobno uzyskało niezłe wyniki. Zanotowano spadek zachowań typu: złośliwa gra w dżungli, czy celowe przegrywanie lub umieranie.

Nowy system nie jest doskonały i deweloperzy zdają sobie z niego sprawę. Dlatego wiele osób się prześlizguje.  Nie oznacza to jednak, że Riot nic z tym nie zrobi – wręcz odwrotnie, już zapowiedziano zaostrzenie kar:

„Uniki”:

  • Pierwszy unik w ciągu 24 godzin: 6-minutowa blokada (15-minutowa w przypadku ARAM) i -3 PL w rankingu.
  • Drugi unik w ciągu 24 godzin: 30-minutowa blokada i -10 PL w rankingu.
  • Trzeci unik w ciągu 24 godzin: 12-godzinna blokada i -10 PL w rankingu.

AFK:

  • Pierwszy brak aktywności: 5-minutowa blokada i automatyczna przegrana
  • Drugi brak aktywności: 30-minutowa blokada i automatyczna przegrana
  • Trzeci brak aktywności: 14-dniowa blokada i automatyczna przegrana

Riot Games zapewnia przy tym, że z czasem systemy będą działały lepiej. Zróżnicowane zostaną również kary dla graczy League of Legends, a także wprowadzone odpowiednie rozwiązania, aby niektórzy nie wychodzili z meczów.

Deweloperzy zdają sobie sprawę, że część osób gra tylko jedną postacią i przy nieodpowiedniej kompozycji wychodzi z danej potyczki. Znajdą się również sytuacje w której zawiedzie system dobierania graczy, czy uzupełniania pozycji/roli. Pojawia się również sporo szantażowania podczas wyboru bohatera – wszystko to podobno zostanie zaadresowane. Pożyjemy, zobaczymy.

P.S. W Heroes of the Storm nie ma takich problemów. Bo w Heroes of the Storm „nikt” nie gra. Nie ma graczy, nie ma problemu :D


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube