Z innej beczki: macie PlayStation 4? Sprawdźcie zatem konsolową grę na PC-cie!

5

Czy to istotny news dla świata MMO? Możliwe, wszak aktualizacja, która trafi jeszcze w tym roku na PlayStation Now (specjalna usługa pozwalająca streamować gry z PS3 na PS4 lub PC za 20 dolarów miesięcznie) będzie dotyczyła również tego gatunku. Oznacza to bowiem, że będzie można streamować gry z PlayStation 4 na PC. Oczywiście nie wszystkie – wybrane tytuły nie zostały jeszcze ogłoszone, ale wkrótce mamy je poznać.

Co to oznacza dla nas? Teoretycznie będziemy mogli cieszyć się grami z PS4 na PC-tach, niekoniecznie przy tym posiadając wspomnianą konsolę – będziemy musieli jedynie mieć odpowiedni tytuł w wersji cyfrowej i opłacić usługę. Co również ciekawe, będzie można swobodnie przenosić zapisane stany gry pomiędzy platformami.

Jeśli zatem są tutaj posiadacze konsoli Sony, którzy grają w jakieś MMO (np. Destiny?), ta informacja jest skierowana przede wszystkim do nich. Ewentualnie cała reszta teoretycznie będzie mogła przetestować jakiś „exclusive” z PS4 na blaszaku. Zakładając oczywiście, że Sony nie postanowi udostępnić w ramach PlayStation Now jedynie garstki produkcji… Mała poprawka, ex-ów nie będzie.

Zobacz także

11 komentarzy