Zaatakowano Riot Games — lepiej zmieńcie swoje hasła

Dodany przez PefriX 2 miesiące temu
5 3498
Zaatakowano Riot Games — lepiej zmieńcie swoje hasła

Riot Games poinformowało, że gdzieś na początku tygodnia firma była obiektem cyberataku. Celem niepożądanych działań było środowisko deweloperskie, a do włamania wykorzystano inżynierię społeczną. Nie podano większej ilości szczegółów poza tym, że faktycznie sytuacja miała miejsce, udało się obejść zabezpieczenia, ale nic nie wskazuje, aby dane graczy lub prywatne informacje wyciekły.

Nie ma więc powodów do paniki i teoretycznie Wasze konta League of Legends, czy Valorant są bezpieczne. W praktyce zaś lepiej zaktualizować swoje hasło tak dla świętego spokoju. Zakładając oczywiście, że zależy Wam na koncie u Riot Games. Gorzej, jeśli z tego samego hasła korzystacie również na innych platformach. Wtedy faktycznie powinniście zastanowić się nad wprowadzeniem zmian – dla pewności.

Cóż poza tym? Włamanie to odbije się na czasie wydania nowości do gier Riot Games. Aktualizacje z nową zawartością mogą zostać opóźnione. Teraz zespół koncentruje się na wprowadzeniu poprawek w zabezpieczeniach, dlatego inne rzeczy zostaną wydane w późniejszym czasie. Nie podano, jakiej obsuwy możemy się spodziewać.

To wszystko zaś zgrywa się ze zwolnieniami w Riot Games. Z pracą pożegnało się 46 osób z rozmaitych działów firmy. Co jednak ciekawe, zespół poinformował, że i tak szuka dalej nowych pracowników – w planach jest zatrudnienie ponad 150 osób.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube