"Zabić cza*nuchów". Topowe gildie World of Warcraft i ich rasistowskie zachowanie

2021 02 25 172941

Jeszcze dobrze nie zapomnieliśmy o aferze z Method (molestowanie nieletniej, oskarżenia o gwałt itd.), a kolejne topowe gildie World of Warcraft pokazały swoje mroczne oblicze.

O kogo konkretnie chodzi?

O “Instant Dollars” (TOP50 świata, TOP15 USA) oraz “Clout Gang” (TOP120 świata, TOP40 USA), które może się nie są jakimiś czołowymi klanami, ale mimo wszystko uznają siebie za “profesjonalne gildie WoW-a” i regularnie rywalizują w wyścigach World Fist.

Niestety, to może być moralny koniec tych gildii. Na Reddicie pojawił się temat, który dostarcza niezbitych dowodów na toksyczność (chociaż trudno to nazwać tak delikatnym słowem) członków “Instant Dollars” oraz “Clout Gang”.

W sumie ponad 70 screenshotów (pochodzących z klanowych discordów lub bezpośrednio z czata gry), na których widać, w jaki sposób gracze WoW-a odnoszą się do czarnoskórych osób oraz innych mniejszości. 

Od niektórych wpisów włos jeży się na głowie. Trudno to nazwać luźnymi gadkami wśród znajomych. 

  • “Za dużo czar*uchów w matchmakingu”.
  • “-Potrafisz leczyć? – Potrafię, jeśli ty cza*nuchu będziesz robił damage”.
  • “Zabić cza*nuchów”
  • “Cza*nuchom znowu założyć łańcuchy”
  • “Pracownicy Blizzarda to głównie cza*nuchy, więc powinno się ich gwałcić aż do śmierci”

Pełna galeria zdjęć znajduje się TUTAJ, jeśli ktoś miałby ochotę (tylko, co to za przyjemność?) to przejrzeć.

Co dalej? Też chcielibyśmy to wiedzieć.

Obie gildie na pewno stały się teraz bardzo “sławne” i w pewien sposób napiętnowane przez amerykańską społeczność World of Warcraft. Trudno będzie jednak wnosić o dodatkowe konsekwencje.

“Instant Dollars” oraz “Clout Gang” to skillowe gildie, ale bez sponsorów czy partnerów medialnych (tak jak “Complexity czy “Echo”). O bany też będzie trudno. Cała ta afera spowodowała jednak ogromną dyskusję na temat toksyczności i haniebnego zachowania wśród tzw. high-end’owych gildii.

Baa, niektórzy komentujący na Reddicie zapowiadają nawet odejście od World of Warcraft, bo nie mieli pojęcia o skali tego zjawiska. 

“Dosłownie trzęsę się, gdy czytam niektóre komentarze... Nie miałem pojęcia, że ​​jest to tak powszechne w gildiach w World of Warcraft ... Rozmawiałem o tym z moją żoną i jej synem i myślimy już o przejściu do nowej gry MMO ...”

Będziemy przyglądać się sytuacji. To zbyt gorący temat, żeby to tak porzucać.

Zobacz także

72 komentarzy