Zapowiedziano łączenie serwerów w World of Warcraft

Rqzdcqw

Blizzard poinformował, że gracze World of Warcraft powinni przygotować się na łączenie serwerów. Deweloperzy postanowili przyjrzeć się sytuacji mniej zaludnionych światów i doszli do wnioski, że pora złączyć je z bardziej popularnymi serwerami. Wszystko po to, aby nie było miejsc w Azeroth (i nie tylko), które cierpią na braki graczy – pustka nikomu bowiem nie służy oraz psuje „multiplayerowe wrażenie”.

Proces łączenia serwerów World of Warcraft potrwa całe lato. Nie będzie to jednorazowa inicjatywa, a „wielowarstwowy plan”, który w sposób nieinwazyjny połączyć ma ze sobą różne światy. Blizzard potwierdził przy tym, że opcje cross-realmowe nie rozwiązują wszystkich problemów mniej zaludnionych serwerów w World of Warcraft.

Minęło kilka lat od ostatniego łączenia, dlatego deweloperzy uznali, że najwyższa pora na kolejną taką akcję. Zwłaszcza, że są światy zasiedlone jedynie przez alty i zwyczajnie nikomu nie opłaca się grać na takich serwerach, jak i ich utrzymywać.

Łączenie będzie następowało tygodniowo (w jednym tydzień kilka serwerów) i zajmie 2-3 miesiące. W najbliższym czasie otrzymamy informację, które serwery World of Warcraft zostaną wchłonięte przez bardziej zaludnione światy.

Zobacz także

24 komentarzy