Zdobycie "World First" w WoW-ie kosztowało 257 mln golda. Czyli 100 tys. złotych!

Gold

Jak myślicie? Czego potrzeba do zdobycia „World First” i stania się najlepszą gildią w World of Warcraft? 

Skilla? Doświadczenia? Szczęścia? To także, ale równie ważnym czynnikiem (o ile nie najważniejszym) są pieniądze. Wyścigi w WoW-ie są bardzo kosztowne i wymagają ogromnych pokładów złota. Naprawdę  ogromnych. 

Gildia „Complexity-Limit”, która zgarnęła TOP1 w ostatnim rajdzie, przyznała się w wywiadzie, że łączny koszt ich końcowego sukcesu wyniósł… 257 milionów golda.  

Amerykanie nie oszczędzali. Wydawali pieniądze na to, co im było w obecnej chwili potrzebne (zupełnie nie patrząc na ceny). Wszystko musiało być najlepsze... 

We have people checking auction houses all over trying to scout items on various servers. Really, I mean, with the amount of gold that we spent, we were able to just go pick and choose exactly what we needed. All the perfect items. Each character in the raid probably had about five to ten million gold worth of BoEs on that character. 

Do you know exactly how much you spent in the end? 

257 million

257 mln… Warto wspomnieć, że jeden milion golda kosztuje na Allegro ~400 złotych. Gdyby to przeliczyć na realną gotówkę, wyjdzie ok. 100 tys. złotych. Tak tylko mówię… 

Szefowie „Complexity-Limit” musieli zaciągać kredyty od innych osób i gildii. Dlatego następne miesiące poświecą na spłacanie pożyczek, starając się także ciułać kasę na kolejny wyścig, który pojawi się wraz z dodatkiem „Shadowlands”. 

Zobacz także

13 komentarzy