Zmiany w ArcheAge Unchained nie będą P2W – tak twierdzi wydawca, a gracze?

Dodany przez PefriX około 3 lata temu
11 2870
Zmiany w ArcheAge Unchained nie będą P2W – tak twierdzi wydawca, a gracze?

Niektórzy gracze mają nieco inne zdanie w tym temacie. Przejdźmy jednak dalej!

Zapowiedziano pakiet zmian w ArcheAge Unchained, który w dużej mierze dotyczyć będzie Marketplace’u. Gamigo podobno skomunikowało się poprzez ankietę z graczami i na podstawie uzyskanych wyników postanowiono wprowadzić kilka zmian, które obejmą również ArchePass. XLGames również nie ma nic przeciwko, więc szykujcie się na coś, co wydawca zapewnia, że nie będzie Pay-to-Win.

Gamigo podkreśla przy tym, że proponowane zmiany w ArcheAge Unchained najpierw zostaną uważnie sprawdzone, a dopiero potem wprowadzone do gry. Nic zatem nie jest jeszcze przesądzone i wszystko może ulec zmianie. To teoretycznie dobrze, ale w praktyce, gdy wydawca rozpoczyna wprowadzanie modyfikacji od tłumaczenia definicji Pay-to-Win oraz tego, jak on odbiera ten termin to trzeba zacząć się bać lub przynajmniej mieć oczy szeroko otwarte.

„We would like to explain the term “Pay-to-Win" item because we have found out that this might lead to confusion. A “Pay-to-Win" item gives an ultimate advantage over someone who does not own this or a similar item. So long as we ensure there are other ways to get a specific item, it is not considered as “Pay-to-Win". If it saves you time, it is not considered as “Pay-to-Win" because you can compensate by playing more or having different tactics.”

Według tych słów, tak długo jak przedmiot można zdobyć na różne sposoby, nie jest on Pay-to-Win. Proponowano kiedyś wyrażenie Pay-to-Progress (zwłaszcza w odniesieniu do Black Desert), ale nie wszyscy zaakceptowali go. Jak będzie tym razem? Wszak wygląda to niemal identycznie.

Do rzeczy jednak! W ArcheAge Unchained będzie można za realne pieniądze kupować niektóre przedmioty. Jakie np.?

  • Bound Anywhere Warehouse
  • Personal Any-Post Owl
  • Bound Arcane XP Restoration Scroll
  • Synthium Soap
  • Saving Pendant

Gamigo zapewnia, że żadna z dostępnych rzeczy nie będzie Pay-to-Win. Będą to jedynie przedmioty, które „zwiększą jakość spędzanego czasu w grze i zapewnią uczciwą progresję wszystkim graczom”. Wciąż będzie można kupować je poprzez Diligence Store, ale osoby chcące wydać realne pieniądze, będą miały taką możliwość.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube