Znamy mistrzów DreamHacka

Riot

DreamHack z roku na rok zdaje się rosnąć w siłę. Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych organizatorów turniejów e-sportowych nie próżnuje, serwując zawodnikom i kibicom solidną porcję wrażeń kilkukrotnie w ciągu roku, już od wielu lat. Ciekawostką jest, że konwent DreamHack jest wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako największa impreza LAN-owa świata.

Tegoroczny DreamHack Summer przyciągnął masę fanów i profesjonalnych graczy, którzy walczyli o nie małe nagrody, ale skupmy sie na zwycięzcach i finałowych rozgrywkach, które możecie obejrzeć poniżej.

* 50 000 $ zainkasowali Immortals, wygrywając wielki finał CS:GO z wynikiem 2:0.

* 8 000 $ to nagroda mistrza Hearthstone - RDU

* 150 000 $ - tyle wpadło dla drużyny Tempest z okazji wygranej w turnieju Heroes of the Storm.

* 3 000 euro zainkasował MrAquary jako mistrz Mortal Kombat XL podczas Nordic Cup

* 10 000 euro za pierwsze miejsce w Mortal Kombat XL podczas International Cup dla Foxy Grampa

* Podczas eventu miały miejsce finały równiez innych gier takich jak Street Fighter V, Super Smash Bros. Melee, Pokken Tournament, czy PayDay 2.

* Mistrzem Smite okazał się team Panthera, który obłowił się częścią z puli 450 000 $.

* Zwycięzcą pierwszego w historii LAN-owego turnieju Paladins w którym pula nagród wynosiła okrągłe 100 000 $ okazał się team District 69, jednak przeciwnicy nie powinni być zmartwieni, ponieważ ich reprezentacja zajęła drugie miejsce zarówno w Paladins, jak i w SMITE

Podczas konwentu nie zabrakło oczywiście pokazów i konkursów Cosplay'owych z pulą nagród wynoszącą 2 000 $. Na przyszły rok zostały zapowiedziane Mistrzostwa Świata w Cosplay'u, podczas których główna nagroda ma wynieść 100 000$, czyli pula będzie o wiele wyższa.

Więcej możecie się dowiedzieć na oficjalnej stronie DreamHack tutaj.

Zobacz także

3 komentarzy