Znamy umiejętności Gwen, nowej postaci w League of Legends

Dodany przez PefriX prawie 3 lata temu
3 2481
Znamy umiejętności Gwen, nowej postaci w League of Legends

O Gwen pisał Wam już Sildu w tym tekście. Wiele o postaci nie wiedzieliśmy, poza jej zarysem fabularnym:

Dawno temu, w odległym królestwie, młoda krawcowa stworzyła przepiękną lalkę. Lalka kochała swoją twórczynię, jednak straszliwa tragedia rozłączyła je na zawsze i utopiła lalkę w morzu oraz w smutku. Minęły wieki, jednak lalka wiedziała, że miłość ją znowu odnajdzie..


Teraz Riot Games zdradziło dokładny opis umiejętności laleczki:

Umiejętność bierna: Tysiąc Cięć

Ataki podstawowe Gwen zadają dodatkowe obrażenia magiczne przy trafieniu. Ich wartość odpowiada procentowi maksymalnego zdrowia jej wrogów. Ataki podstawowe przeciw bohaterom leczą ją o pewną wartość zadanych obrażeń.

Q ― Ciach, ciach!

Gwen raptownie tnie swoimi nożyczkami od dwóch do sześciu razy, zadając obrażenia magiczne w stożku przed sobą. Gwen tnie co najmniej dwa razy, plus jedno cięcie na atak podstawowy trafiający w przeciwnika (do czterech dodatkowych cięć, czyli razem do sześciu cięć).

Wrogowie znajdujący się w centrum każdego cięcia odnoszą obrażenia nieuchronne, a także dodatkowe obrażenia magiczne od Tysiąca Cięć.

W ― Uświęcona Mgła

Gwen otacza się w Uświęconą Mgłę, która utrzymuje się przez 5 sekund. Będąc we mgle, Gwen ma wzmocniony pancerz i odporność na magię. Wrogowie znajdujący się poza obrębem mgły nie mogą wziąć Gwen na cel, ani trafić jej żadną umiejętnością. Przy pierwszej próbie wyjścia z obszaru mgły przemieści się on razem z Gwen, ale przy następnej mgła się rozproszy.

E ― Unik i Cięcie

Gwen doskakuje na krótki dystans, powiększając na 4 sekundy parametry swojego ataku: zasięg, szybkość i obrażenia magiczne przy trafieniu. Zaatakowanie wroga w tym czasie spowoduje refundację 50% czasu odnowienia tej umiejętności.

R ― Przeszycie

Gwen może rzucić Przeszycie do trzech razy z rzędu, ale musi trafić wroga w ciągu 8 sekund, aby odblokować każde kolejne rzucenie w serii. Każde użycie powoduje wyrzucenie w linii prostej igieł, które zadają obrażenia magiczne, spowalniają wrogów i nakładają dodatkowe obrażenia magiczne od Tysiąca Cięć Gwen.

Pierwsze użycie generuje jedną igłę, drugie trzy igły, a ostatnie pięć igieł, czyli w sumie dziewięć igieł i dziewięć nałożeń Tysiąca Cięć na trafionych wrogów.


Gwen zawita do League of Legends 14 kwietnia, jednak ta data może ulec zmianie. Bawcie się dobrze…?


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube