Znowu będziemy mogli kupić Final Fantasy XIV i dostaniemy lepsze serwery

Dodany przez guru 9 miesięcy temu
4 2935
Znowu będziemy mogli kupić Final Fantasy XIV i dostaniemy lepsze serwery

Aż trudno uwierzyć, ale to już ponad miesiąc od kiedy Square Enix świadomie wycofało standardową wersję Final Fantasy XIV (wyłączając także darmowe triale).

Japończycy dobrowolnie zrezygnowali z większego zarobku, aby tylko dotychczasowi gracze mieli zapewnione lepsze warunki. Szacunek!

Na szczęście ta gehenna powoli się kończy. 25 stycznia cyfrowa sprzedaż FFXIV zostanie wznowiona…

After due consideration of the following factors, we will be resuming digital sales starting on January 25, 2022 at 5:00 p.m. (JST)

Jeśli sytuacja na serwerach będzie “okej”, to włączone zostaną także Free Triale.


Najważniejsza kwestia dotyczy jednak powiększenia serwerów i centrum danych, bo to jest główny powód, dlaczego liczba chętnych graczy FFXIV jest większa niż liczba miejsc na serwerach.

Square Enix obiecuje rozszerzenie infrastruktury w Japonii, Ameryce Północnej i Europie. Jeśli chodzi o Stary Kontynent, cała operacja zostanie podzielona na dwa etapy: pierwszy zaplanowany na lato 2022, a drugi na lato 2023.

Obecnie europejskie centrum danych składa się z dwóch centrów danych i 12 światów (w konfiguracji 6:6). Aby sprostać znacznemu wzrostowi populacji graczy, planujemy poważną rozbudowę serwera w dwóch fazach, podobnie jak w przypadku centrum danych w Ameryce Północnej. Ze względu na trwający globalny niedobór półprzewodników dostarczenie wymaganego sprzętu serwerowego zajmie trochę czasu. W związku z tym pierwsza faza tej rozbudowy zaplanowana jest na lipiec 2022 roku, a druga na lato 2023 roku.

W pierwszej fazie rozbudowy, zaplanowanej na lipiec 2022 r., dodane zostaną w sumie cztery nowe światy, po dwa pod każdym z logicznych centrów danych znajdujących się obecnie w Europejskim Centrum Danych. W drugiej fazie zostanie utworzone jedno nowe logiczne centrum danych, a pod nim zostanie dodanych osiem nowych światów, co da w wyniku konfigurację trzech logicznych DC o 8:8:8. Wspomniany wcześniej niedobór półprzewodników wymaga przeprowadzenia tej aktualizacji w dwóch etapach i prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w trakcie dalszych przygotowań.

Co więcej, w oczekiwaniu na dalszą ekspansję pracujemy nad zabezpieczeniem powierzchni pod czwarte logiczne centrum danych. Prowadzone są również przygotowania na wypadek, gdyby dodanie tego logicznego centrum danych było potrzebne wcześniej niż przewidywano.

I jeszcze ostatnie słowo od Pana Yoshidy:

Prace nad ulepszeniem serwerów będą kontynuowane do 2023 r., pochłaniając ogromne ilości zasobów finansowych i siły roboczej, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to przedsięwzięcie nie miało negatywnego wpływu na waszą zdolność do gry, dlatego będziemy wdzięczni za wsparcie.

Jak wspomniano wcześniej, ciężko pracujemy nie tylko nad dalszymi zmianami w pracy, ale także nad inną ekscytującą nową zawartością do serii 6.x, a także nad planami naszego kolejnego rozszerzenia (łatka 7.0). Właściwie mamy już kilka zapowiedzi zaplanowanych na koniec lutego, więc miejcie oczy szeroko otwarte.

Pełny komunikat TUTAJ.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube