Zwolnienia u twórców Warframe! Wayfinder traci wydawcę!

Dodany przez PefriX 7 miesięcy temu
17 2413
Zwolnienia u twórców Warframe! Wayfinder traci wydawcę!

Ostatnio regularnie piszemy o zwolnieniach w branży. Tym razem przyszła pora na Digital Extremes, które pozbywa się swojego działu wydawniczego. Co to oznacza? Że Wayfinder przechodzi w pełni pod skrzydła swoich twórców, czyli Airship Syndicate.

Airship Syndicate będzie od teraz w pełni odpowiedzialne za Wayfinder. Nie będą więc jedynie tworzyli gry, ale również robili medialny szum dookoła niej. Nie otrzymają więc również finansowego wsparcia od Digital Extremes, tylko sami muszą sobie radzić.

Dla nas oznacza to w zasadzie wszystko – może to oznaczać spore kłopoty dla gry, jak i również być dla niej szansą. Niewykluczone bowiem, że znajdzie się inny wydawca lub deweloperzy okażą się zmyślni w marketingu. Czas pokaże.

Jak podaje Polygon, Digital Extremes rezygnuje ze wspierania zewnętrznych projektów. Dlatego doszło do zwolnień i z pracą pożegnał się zespół odpowiedzialny za wsparcie Wayfinder. Ponoć jednak nie tylko ich dotknęły zwolnienia, ponieważ cały publishing (wydawnictwo) zostaje zamknięte.

Nie wiadomo, ile oficjalnie osób zostało zwolnionych, ale Polygon potwierdza przynajmniej 20 pracowników. Podobno studio chce się skoncentrować na własnych grach, czyli Warframe oraz nadchodzące Soulframe. Ciekawe co z tego wyniknie dla Wayfinder. Nie ukrywam, po cichu liczyłem na coś przyjemnego, gdy już opuści Early Access…


17 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube