Albion Online sprzedane. Nowa firma przejęła twórców gry!

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
10 7040
Albion Online sprzedane. Nowa firma przejęła twórców gry!

No tego się nie spodziewaliśmy. Najpierw news o fantastycznej kondycji Albion Online (TUTAJ), a teraz informacja o tym, że producenci gry zostali sprzedani.

“Sprzedani” – to brzydkie słowo. Po prostu szwedzka grupa Stillfront Group AB (zajmująca się mobilnymi grami F2P) nabyła 100% udziałów w Sandbox Interactive.

Kwota wykupu zamknęła się w 130 milionach euro. 

Przez ostatnie osiem lat budowaliśmy Albion Online całkowicie samodzielnie - wszystko, od rozwoju, przez marketing, tłumaczenia, obsługę klienta, zostało stworzone przez nas samych. Teraz, gdy Albion rozwija się w ogromnym tempie, zdajemy sobie sprawę, że samotność nie zawsze jest zaletą. Jest po prostu zbyt wiele rzeczy, które musielibyśmy opanować i chociaż uważamy, że nikt nie może rozwinąć Albion Online lepiej niż my, w samej grze jest wiele obszarów, w których moglibyśmy skorzystać z dodatkowej wiedzy.

Dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do rodziny Stillfront. Partnerstwo z Stillfront pozwala nam w pełni zainwestować w Albion Online i jego rozwój, skupiając się na tworzeniu najlepszych gier MMORPG w piaskownicy na świecie, jednocześnie czerpiąc korzyści z ekspertyzy Stillfront w zakresie marketingu i publikowania w celu rozpowszechniania informacji o Albion Online na całym świecie.

Co to oznacza dla graczy? Podobno same pozytywy. “więcej ludzi do zabawy, więcej możliwości tworzenia łatek i aktualizacji oraz po prostu więcej Albion Online, ponieważ będziemy rozwijać grę w nadchodzących latach.”

Zobaczymy.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube