Chronicles of Elyria wierzy, że jeszcze odzyska zaufanie graczy i wszystko będzie dobrze

Maxresdefault

O Chronicles of Elyria pamiętacie? To jeden z tych kickstarterowych projektów, który zapowiadał się obiecująco, zebrał ogromne pieniądze, a potem okazało się, że nie wszystkie jest takie, jakim się wydaje. Problemy z rozwojem projektu, dziwne machinacje i ruchy, a na koniec zamknięcie-ale-nie-zamkniecie projektu. W efekcie w studio odpowiedzialnym za Chronicles of Elyria pozostał tylko szef, a wszystkie osoby pomagające przy grze to wolontariusze.

Trzeba bowiem zaznaczyć, że mimo wszystko OFICJALNIE Chronicles of Elyria dalej jest tworzone. A to dlatego, że niezadowolone osoby, które wsparły projekt, zorganizowały pozew zbiorowy. W efekcie twórca całego zamieszania, chcąc uniknąć konsekwencji, robi teraz wszystko, aby pokazać, że Chronicles of Elyria żyje i ma się dobrze.

Czy mu się uda? Niestety, jest to możliwe, bowiem sprawa jest precedensowa, a sądy nie są jeszcze z grami tak zaznajomione. Jest zatem spora szansa, że upiecze mu się, ale organizatorzy pozwu chcą walczyć do końca o swoje. W końcu wpłacili na grę niemałe pieniądze, a do tego kupowali również wirtualne tereny, które tak właściwie jeszcze nawet nie istniały.

Twórca Chronicles of Elyria z kolei robi teraz wszystko, aby pokazać się od najlepszej strony. Powstał projekt Kingdoms of Elyria, który będzie symulacją miasta-królestwa. Po co? Oficjalnie ma to pomóc rozwijać MMORPG. Nieoficjalnie ma pokazywać, że coś się dzieje. Zwłaszcza, że backerzy otrzymają dostęp do tej drugiej gry, bo w końcu to ZAPLANOWANA CZEŚĆ głównej gry.

Osoba odpowiedzialna za Chronicles of Elyria  wierzy, że uda się jej odbudować zaufanie graczy i wszystko jeszcze skończy się dobrze. W planach jest zatrudnienie osób do moderowania kanału Discord gry, a także przeniesienie wszystkiego z Unreal Engine na Unity. Oczywiście zajmie to trochę czasu, ale wyjdzie grze „na dobre”.

Jak ostatecznie skończy się całe zamieszanie dookoła Chronicles of Elyria? Ciężko orzec, ale jak sami widzicie, to nie koniec tego cyrku. Prywatnie mam jednak nadzieję, że sprawiedliwości będzie zadość. Jeśli bowiem konsekwencje nie zostaną wyciągnięte, to inni kombinatorzy dostaną zielone światło dla swoich działań. Z drugiej strony i gracze powinni być bardziej rozważni, czy rozsądni, zamiast rzucać się na wszystko co świeci – a jak widać, nie wszystko złoto, co się świeci.

Zobacz także

6 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz