Funcom wyda 3 gry w świecie Diuny. Jedną z nich będzie „open world multiplayer”!

Dodany przez PefriX prawie 4 lata temu
8 3735
Funcom wyda 3 gry w świecie Diuny. Jedną z nich będzie „open world multiplayer”!

Ostatnio coś głośno dookoła świata Diuny. Seria ma ogromną ilość fanów na świecie, została już zekranizowana na srebrnym ekranie, miała serial, ale wygląda na to, że to za mało! Zapowiedziano bowiem nowy film, ale i nie tylko. Funcom poinformowało, że stworzy trzy gry w tym uniwersum.

Funcom dogadało się z Legendary Studios i wspólnie wyprodukują przynajmniej trzy produkcje w uniwersum Diuny w ciągu sześciu lat. Na taki okres bowiem przewidziano partnerstwo. Gry dostępne będą na konsolach oraz PC, więc nie ma tutaj mowy (przynajmniej na ten moment) o mobilniakach. Wiemy również, że jeden z tytułów będzie „open world multiplayer” – jego produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Deweloperzy poinformowali równocześnie, że rok 2018 okazał się dla nich niezwykle pomyślny, jeśli chodzi o finanse. W zasadzie wygląda na to, że to najlepszy okres w całej historii działania firmy. Sporo w tym zasługi Conan Exiles, które przebiło wszelkie oczekiwania sprzedażowe i pozwoliło Funcom rozwinąć skrzydła. Aktualnie zajmują się również wydawaniem nie swoich gier, jak np. Mutant Year Zero: Road to Eden.

Pozostaje zatem trzymać kciuki, aby gry z uniwersum Diuny okazały się sukcesem. Szkoda byłoby, gdyby podzieliły los Age of Conan, czy Anarchy Online


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube