Guild Wars 2 czekają spore zmiany na horyzoncie. Rok 2020 będzie niezwykle istotny dla gry!

69e88bandit boss flame

Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób na portalu (nie będę pokazywał palcem dla kogo) Guild Wars 2 to martwy temat. Gra podobno nie dostaje nowości, a wszelakie aktualizacje to zaledwie kurz względem tego, co dostają wiodące gry MMORPG. Jaka jest rzeczywistość? Odpowiedzieć musicie sobie sami.

ArenaNet jest jednak przekonane, że przyszłość zapowiada się o wiele lepiej dla Guild Wars 2 niż twierdzą sceptycy. Content Design Lead, Andrew Gray zapowiedział, że ich MMORPG nie zostanie porzucony i będzie cały czas rozwijany. Wiemy przykładowo, że Visions of the Past zostanie ruszone, a szczegóły poznamy na PAX East. Zapowiedziano również ponowne odwiedziny starej zawartości gry, po tym, jak Guild Wars 2 otrzyma Episode 4.

Wszystko po to, aby żaden element nie marnował się i gracze nie odnosili wrażenia, że jakaś zawartość gry przykryta została przez kurz. To samo zresztą dotyczy mapy, która w przyszłości stanie się permanentną częścią gameplayu, wprowadzając specjalny meta-event, mający angażować społeczność. Zapowiedziano mechanizm push-and-pull, mający przypominać to, co dzieje się podczas WvsW.

Guild Wars 2 otrzyma również więcej miłości, jeśli chodzi o Fractale. Pojawi się nowe wyzwanie, które będzie zawierało Challenge Mode. Zresztą, cały tryb Fractali otrzyma w pewnym momencie aktualizację/zmianę, pozwalającą na utrzymacie świeżości.

Jeśli chodzi zaś o rajdy, to ArenaNet zdaje sobie sprawę, że mała część społeczności zainteresowana jest tym rodzajem zawartości w Guild Wars 2. Z danych firmy wynika, że powodem jest wysoki poziom trudności wyzwania, a dokładnie przeskok pomiędzy zwykłymi aktywnościami, a rajdami. Dlatego deweloperzy będą cały czas rozwijali Strike Missions, które mają służyć za pomost pomiędzy wyzwaniami.

Zobacz także

22 komentarzy