Jeden z największych streamerów wziął się za gry MMORPG. Elder Scrolls Online, Guild Wars 2...

2020 08 03 104040

Znacie Pana o nicku "Summit" aka "Summit1g"? Głupie pytanie.

To jeden z największych (5,2 mln obserwujących), najpopularniejszych i najbardziej lubianych streamerów na Twitchu. Jego transmisje – nieważne z jakiej gry – ogląda od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy osób.

Tym bardziej miło, że Summit1g zainteresował się ostatnio gatunkiem MMORPG. Przez wiele tygodni bardzo aktywnie bawił się w Elder Scrolls Online (streamował nawet 12 godzin na dobę), dobijając do 310 CP (Champions Points – CP zdobywamy po osiągnięciu 50 lvl) oraz próbując trochę end-game’owego contentu.

Za namową widzów pobrał jednak Guild Wars 2, co spowodowało wielki boost popularności GW2 na Twitchu. Dotychczas gierka ArenaNet mogła się pochwalić średnią na poziomie 1-2k widzów, jednak dzięki Summitowi liczba widzów skoczyła do 20k+.

Jeśli chodzi o MMORPG, to tylko World of Warcraft ma (obecnie) lepsze wyniki.

Streamy Summita na pewno sprawią, że wiele osób zainteresuje się Guild Wars 2 (tak samo jak wcześniej było z Elder Scrolls Online).

A to nie koniec, bo Summit zamierza w przyszłości sprawdzić także inne tytuły z naszego gatunku. Fani namawiają go na Final Fantasy XIV, Old School RuneScape, Black Desert oraz Lord of the Rings Online.

Zainteresowanie tak wielkich streamerów może przynieść MMORPG same korzyści. Popularność, medialność – to wszystko ma znaczenie. Nie od dziś wiadomo, że streamerzy mogą wyboostować tytuł kilka poziomów wyżej (patrz Escape From Tarkov). 

 

 

Zobacz także

21 komentarzy