Kiedy doczekamy się World of Warcraft 2?

Dodany przez guru prawie 7 lat temu
14 16881
Kiedy doczekamy się World of Warcraft 2?

Za pięć, dziesięć, może piętnaście lat, ale hype na World of Warcraft kiedyś się skończy. Żadna gra nie może żyć wiecznie, nawet jeśli zrobiła dla gatunku Massively Multiplayer Online tak wiele dobrego i nawet jeśli jest uznawana za nieoficjalnego króla gatunku. Królowie też umierają, pamiętajcie. 

Kiedy już jednak dojdzie do takiej sytuacji, Blizzard stanie przed ważnym pytaniem - czy poświęcić kolejne dziesiątki/setki milionów dolarów na produkcję World of Warcraft 2, czy może lepiej skupić się na innych tytułach? 

80% naszych ankietowanych nie wierzy w powstanie sequela World of Warcraft. Nigdy. Pesymiści z was… a może realiści. WoW 2 musiałby być czymś wspaniałym, czymś wyjątkowym, czymś absolutnie next-genowym (celowo nie użyłem cudzysłowia). Nie wystarczyłoby tylko trochę odświeżyć grafikę i wprowadzić nowy content. Musiałaby to być bardzo nowoczesna gra przy jednoczesnym zachowaniu klimatu i grywalności oryginału. To się naprawdę rzadko udaje – spójrzcie na obecne sequele np. CABAL 2 czy zamknięty już Archlord-2'>Archlord 2 itd. Z drugiej strony, kto jak nie wielki Blizzard miałby stworzyć taką superprodukcję. Panowie z Zamieci mają talent i chyba tylko oni mogliby czegoś takiego dokonać.

16% użytkowników uważa, że World of Warcraft 2 ma szansę powstać, ale najwcześniej w 2020 roku. Bardziej optymistyczni czytelnicy (3%) sugerują, że zapowiedź może paść już w 2019 roku. Z kolei tylko 1% ankietowanych wskazała odpowiedź „za rok”.

A teraz wyobraźcie sobie, że podczas tegorocznego BlizzCon-a Mike Morhaime wychodzi na środek sceny i ku zaskoczeniu milionów fanów zapowiada sequel WoW-a. To raczej nieprawdopodobny scenariusz, ale… no właśnie. Blizzard już niejednokrotnie nas zaskakiwał.

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety. 


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube