Najlepszym płatnym MMORPG jest według was…

1137892 14181 large

Mieliście dokładnie tydzień na wskazanie – waszym zdaniem – najlepszej płatnej gry MMORPG na świecie. Czyli takiej, która działa na modelu Buy2Play lub Pay2Play (z miesięcznym abonamentem).

Jeszcze 5 lat temu istniało kilkadziesiąt takich tytułów, teraz mamy problem ze wskazaniem, chociażby kilkunastu z nich. Wszyscy przeszli, albo przejdą w niedługim czasie na F2P.

No dobra, ale kto zwyciężył?

Jak to kto, wiadomo, że World of Warcraft. Król MMORPG i największe (najbardziej dochodowe) dzieło Blizzarda zebrało 40% waszych głosów i dosłownie zdeklasowało konkurencję. Nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie. 

Drugie miejsce – tutaj bez zaskoczenia - dla Elder Scrolls Online (18%), a trzecie dla równie świetnego Final Fantasy XIV, który na płatnym modelu płatności czuje się jak ryba w wodzie.

Poza podium znalazł się Black Desert, który pomimo swojej nadszarpniętej reputacji zebrał porównywalną (12%) ilość głosów do np. FFXIV. Reszta tytułów nie liczyła się w stawce: Albion Online 4% a Ultima Online zaledwie 2%. 11% naszych użytkowników wskazalo „Inną płatną grę”. Jaką? To pytanie do nich. GW2 jest darmowy, EVE Online też, może coś pokroju Dark Age of Camelot?

Dziękujęmy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety. 

59 komentarzy