New World rzeczywiście “smażył” karty graficzne. Firma EVGA wyjaśnia dlaczego…

Dodany przez guru około rok temu
12 9521
New World rzeczywiście “smażył” karty graficzne. Firma EVGA wyjaśnia dlaczego…

Pamiętacie aferę z początku Closed Bety New World, jakoby nowa gierka Amazon Games miała “smażyć” karty graficzne EVGA GeForce RTX 3090?

"New World “smaży” nowe karty graficzne. Gracze ostrzegają innych graczy"

Wiele osób nie wierzyło, że coś takiego jest w ogóle możliwe… ale to jednak prawda. Firma EVGA zabrała właśnie głos i przyznała, że pewna partia 3090-tek była wadliwa.

Kompletnie nie znam się na sprzęcie, więc posłużę się cytatem z branżowego ithardware.pl:

Wszystkie karty pochodziły z wczesnych partii produkcyjnych z 2020 roku. Karty poddane zostały analizie rentgenowskiej, która ujawniła potencjalną przyczynę problemów.

Analiza martwych kart EVGA GeForce RTX 3090 wskazuje na rzadki problem z lutowaniem ograniczony do niewielkiej partii kart. Karty rzekomo mają słabo wykonane luty wokół obwodów MOSFET, które zasilały uszkodzone karty.

A co powodowało usterkę? Prawdopodobnie zamieszanie z limitem fps-ów w menu gry.

Gra New World mocno obciążała karty po przejściu do menu, powodując gwałtowne przeskoki ze 100 w grze do ponad 800 fps w menu

Firma EVGA otrzymała około dwóch tuzinów (24) spalonych kart od “pokrzywdzonych” (przez New World) graczy i oczywiście zapewniła im takie same zamienniki. EVGA traktowała to priorytetowo, więc gdy tylko otrzymała zgłoszenie, od razu wysyłała nowy egzemplarz, nie czekając nawet na zwrot sprzętu.

I to się szanuje. Brawo!

***

Przypominamy, że EVGA GeForce RTX 3090 to jedne z najlepszych, ale także najdroższych kart graficznych dostępnych na rynku. Polskie ceny wahają się od 9 do nawet 15 tys. złotych.


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube