Nie będzie Artifact 2.0, Valve wyrzuca projekt do kosza i rozdaje Artifact za darmo!

Dodany przez PefriX prawie 2 lata temu
1 4310
Nie będzie Artifact 2.0, Valve wyrzuca projekt do kosza i rozdaje Artifact za darmo!

Pamiętacie o karciance Valve? Artifact było nietypowym pomysłem, który poza korzystaniem z uniwersum DOTA 2, wyróżniał się „trzema liniami/planszami” oraz nietypową monetyzacją. Sama gra była płatna, a do tego miała dość agresywny sposób zarabiania, wymagający od gracza wydawania regularnie gotówki, aby móc złożyć skuteczną talię kart.

Tytuł ten debiutował w 2018 roku, wzbudził na początku ogromne zainteresowanie (w końcu nowa gra Valve!), a potem została z góry na dół skrytykowana. W 2019 roku Valve przyznało, że faktycznie coś z Artifact jest nie tak i zapowiedzieli poprawki. Niestety, miały być tak głębokie, że zaprzestano rozwoju gry, aby skupić się na jej ulepszeniu. W 2020 roku Valve poinformowało, że prace nad Artifact są kontynuowane, a nawet powstaje Artifact 2.0, który trafił do wersji beta i jest zupełnie inną grą.

To nas przenosi do roku 2021 w którym Valve przyznaje się do porażki. Firma zadowolona jest ze stanu gry, ale liczba graczy jest zbyt niska i nie odpowiada włożonej pracy w Artifact 2.0. W efekcie projekt ląduje do kosza. Co zatem z samym Artifact?

Karcianka zmienia nazwę na Artifact Classic oraz Artifact Foundry (tak, dwie wersje gry!) i przechodzi na model Free-to-Play. Szczegóły:

Artifact Classic:

  • Za darmo dla każdego.
  • Gracze dostają każdą kartę za darmo. Nie ma możliwości kupowania paczek.
  • Karty osób, które kupiły grę zostaną zamienione w specjalne wersje Collector's Edition, które będzie można sprzedawać na Marketplace.
  • Nie będzie integracji Artifact z Marketplace (poza powyższym wyjątkiem).
  • Nie będzie płatnych biletów eventowych.
  • Osoby, które kupiły grę wciąż będą dostawali paczki z kartami wersji Collector's Edition, a darmowi użytkownicy nie.

Artifact Foundry:

  • Za darmo dla każdego.
  • Gracze dostają dostęp do kart poprzez granie. Nie ma sprzedawania kart, czy pakietów, nie ma dostępu do Marketplace.

Obie wersje Artifact będą miały globalny system dobierania graczy oraz walkę z botami. Niemniej poszczególne tryby będą różniły się pomiędzy innymi edycjami karcianki. Valve zaznacza, że obie gry są w pełni darmowe i nie mają Item Shopu.

Więcej konkretów znajdziecie tutaj.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube