Nie tylko Wiedźmin. Gracze odnaleźli kolejne easter-eggi w World of Warcraft

2020 12 03 144742

Wiedźmin (TUTAJ) oraz Avengers (TUTAJ) to nie jedyne “easter-eggi”, które spotkamy w Shadowlands.

Najnowszy dodatek do World of Warcraft jest pełen takich smaczków, które w pośredni lub bezpośredni sposób nawiązują do innych filmów, bohaterów, zdarzeń lub gier.


W tym przypadku pewien NPC oznajmia nam, że wkraczamy do najniebezpieczniejszego miejsca w Maldraxxus i lepiej, żebyśmy założyli maskę oraz umyli ręce.

To oczywiste nawiązanie do pandemii koronawirusa.

Fani “Shreka” też znajdą coś dla siebie. Na tym zdjęciu widzimy “Some Body” (to fragment tytułu piosenki z filmu), Pus in Boots (nawiązanie do Kota w Butach) oraz dwójkę postaci: Gladiatora, który jest do Shreka w zbroi ratującego Fionę, oraz Skeletal Steed (w pewnej scenie Fiona nazywa osiołka “noble steed”).

Tego easter-egga raczej nie trzeba komentować. Oczywiste nawiązanie do Dark Souls.

Jest też easter-egg ze SpongBobem Kanciastoportym. Jeden z NPC-ków. – Hej, chcesz zobaczyć mojego przyjaciela? <Wyciąga małą gąbkę> – Żyje pod wodą, jego najlepszym kolegą jest StarFish (nawiązanie do Patryka Rozgwiazdy)

Tutaj niby mamy easter egga z Guild Wars 2 (Sylvari to jedna z grywalnych ras w GW2), ale równie dobrze może to być puszczenie oka do fanów Sword Art Online (Spriggan to rasa w Alfheim Online).

Z Overwatch też się coś znajdzie. Dwójka NPC "King Bjorn" oraz "King Tor", zamieniając kolejność i eliminując przedrostek króla otrzymamy... Torbjorn - tak samo jak postać ze strzelanki Blizzarda. 

***

cdn...

Zobacz także

4 komentarzy