Polacy chcą polskiej wersji Elder Scrolls Online. Ruszyła oficjalna petycja!

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
12 5963
Polacy chcą polskiej wersji Elder Scrolls Online. Ruszyła oficjalna petycja!

"My, niżej podpisani, fani serii, The Elder Scrolls zwracamy się do

… studia Bethesda Softworks oraz ZeniMax Online Studios…

 z prośbą, a nawet z żądaniem o utworzenie polskiej wersji językowej gry The Elder Scrolls Online. Chcemy aby gra trafiła do szerszego grona fanów serii oraz była bardziej przyjemna, niestety dla wielu osób bariera językowa na to nie pozwala".

Takimi słowami rozpoczyna się petycja polskich fanów ESO, którzy proszą czy wręcz żądają od Zenimax Online Studios, aby ci stworzyli polską lokalizację, tłumacząc to przyjemniejszą zabawą oraz tym, że wiele osób ma problemy z językami obcymi.

LINK DO PETYCJI

Nie wiem, czy coś tym wskórają, ale pod petycją podpisało się już ponad 700 osób (po tym newsie liczba na pewno wzrośnie), więc nie jest to coś, co można tak po prostu zlać. Zenimax oraz Bethesda wielokrotnie podkreślały, że polscy gracze Elder Scrolls Online są dla nich ważni. Dostajemy przecież polskie wersje trailerów, polskie komunikaty, polskie streamy, polskie konkursy itd. 

Polska wersja ESO na pewno spowodowałaby napływ wielu rodaków, pozwalając Zenimaxowi (teraz już także  Microsoftowi) zarobić dodatkowe pieniądze…


Z drugiej strony nie zapominajmy o “Skrybach Tamriel”, którzy własnoręcznie (na zasadzie wolontariatu) tłumaczą tego niesamowitego MMORPG na język polski. Nie jest to proste, szczególnie jeśli robi się to za darmo, ale z każdym tygodniem dostajemy coraz więcej polskiego contentu (wiele wątków i elementów interfejsu jest już dostępne w 100% po polsku).

Dlatego zamiast robić oficjalną wersję PL, lepiej byłoby “zatrudnić” dodatkowych tłumaczy, wrzucić ich do “Skrybów”, przyśpieszyć prace, a końcowy efekt wrzucić do faktycznego klienta gry?

Szczególnie że jest to grupa mająca pełne wsparcie producentów Elder Scrolls Online (patrz TUTAJ).


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube