Przenoszenie Diablo II na konsole i nowy zwiastun filmowy

Diablo2

Diablo 2 do tej pory był grywalny jedynie na komputerach. Vicarious Visions jednakże chciało, aby gracze konsolowi mogli skosztować remastera i według najnowszego wpisu na blogu nie była to łatwa droga.

Adaptowanie na konsole tytułu, który początkowo był przeznaczony do obsługi z użyciem klawiatury i myszki na PC stwarzało parę problemów, przy okazji chciano zachować klasyczne doświadczenie. Najważniejsze dla nich było posiadanie progresji międzyplatformowej.

Podczas grania na kontrolerze, poruszanie postaci jest przypisane do drążka. Więc to gracz, a nie gra steruje tym, gdzie nasza postać się udaje. Aby wszystko działało, jak należy, trzeba było wyłączyć śledzenie ścieżek na konsolach, a w rezultacie gracze mogą teraz udać się w miejsca, w które gra nigdy wcześniej by ich nie poprowadziła. Diablo II zawiera system staminy i twórcy chcieli, aby poruszanie działało na zasadzie poziomu wychylenia drążka, w zależności od tego, jak mocno go wychylimy, nasza postać będzie poruszać się wolniej lub z maksymalną szybkością.

Kolejną różnicą jest brak kursora. Oznacza to, że nie ma, w jaki sposób celować i atakować. Przy obsłudze kontrolera celowanie jest automatyczne, a priorytet celów jest ustalany na wielu poziomach, nawet zależny od klasy. Przykładowo nekromanta traktuje zwłoki bardziej priorytetowo niż inne klasy.

Podnoszenie przedmiotów zostało także w pełni dostosowane. W przypadku PC wystarczyło przytrzymać klawisz, żeby zobaczyć nazwę przedmiotu i go podnieść. Na konsoli będzie się to działo automatycznie, wystarczy podejść blisko i nazwa ujawnia się sama.

W przypadku skrótów i umiejętności zastosowano tutaj rozwiązanie z Diablo III. Klasyczny sposób by się nie sprawdził i dodano 6 dodatkowych miejsc na zdolności.

Konsolowa wersja nie otrzyma funkcji tworzenia niestandardowych lobby i przeglądania serwerów oraz czatu, zamiast tego będzie automatyczna wyszukiwarka drużyn.

Na zachętę, remastera doczekał się stary zwiastun filmowy. Poniżej możecie obejrzeć go w nowej odsłonie. Diablo II: Resurrected startuje już 23 września.

Zobacz także

3 komentarzy