„Skrzynki z łupami nie są hazardem” edycja europejska

Dodany przez PefriX prawie 7 lat temu
3 3681
„Skrzynki z łupami nie są hazardem” edycja europejska

Ostatnim razem pisałem Wam, że amerykańska organizacja odpowiadająca za kategoryzowanie gier, ESRB, uznała, że skrzynki z łupami nie są hazardem. Co zatem z resztą świata?

Sprawa loot boksów nabrała sporego rozgłosu. Jeśli chodzi u Europę, to nasze PEGI wstrzymuje się od bezpośredniej odpowiedzi. Przedstawiciele organizacji zwracają uwagę, że nie mają mocy prawnej na definiowanie czym jest hazard. Odpowiednie organy powinny podjąć ten temat i zdecydować, czy skrzynki z łupami powinny należeć do tej kategorii, czy też nie. Dopóki ta kwestia nie zostanie wyjaśniona, PEGI nie podejmie żadnych działań, bowiem pragnie uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

O wiele ciekawiej dzieje się w Wielkiej Brytanii. Wysłano oficjalną petycję do parlamentu z prośbą o ustosunkowanie się do sytuacji. Dlaczego napisałem oficjalną? Podpisało się pod nią ponad 10 tysięcy osób, zatem władze muszą się ustosunkować do prośby oraz wydać oświadczenie. Osoby biorące udział w sprawie, w petycji powołują się na prawo w Chinach i zwracają uwagę, że skrzynki z łupami są czymś zupełnie innym niż pakiety kart w grach CCG. Dodatkowo są uzależniające, dlatego powinny zostać obostrzone jakimiś ograniczeniami.

Warto dodać, że jeśli petycja zbierze 100 tysięcy podpisów, wtedy cała sprawa będzie mogła stać się tematem debaty w parlamencie Wielkiej Brytanii.

Cóż mogę dodać? Ciekaw jestem do czego to wszystko doprowadzi, ale żadnych rewelacji bym się nie spodziewał. Raczej chciałbym, aby gracze byli świadomi, że skrzynki z łupami wcale nie są tak bardzo w porządku. Nawet, gdy zawierają jedynie przedmioty kosmetyczne - w grach singleplayer takie coś (mikrotransakcje) w ogóle nie powinno istnieć. W grach multi/MMO to nieco inna kwestia, ale również należy uważać.

Coś ostatnio za dużo tych Early Access, DLC, pre-orderów, a teraz loot boksy wszędzie…


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube