To już koniec TERA Online. Serwery zostały dzisiaj zamknięte

Dodany przez Sildu ponad rok temu
16 6237
To już koniec TERA Online. Serwery zostały dzisiaj zamknięte

To już koniec TERA Online. Dzisiaj przed południem, o 10 rano serwery zostały wyłączone na amen. Miejmy nadzieje, że zdążyliście zalogować się przed czasem i pożegnać swoje postacie i tego świetnego MMORPG.

TERA Online zadebiutowała na naszym rynku 1 maja 2012 roku, 2 dni później w Europie i po 10 latach istnienia zakończyła swój żywot. Początkowo startował jako produkt wymagający subskrypcji miesięcznej, ale po roku przeszedł on na free-to-play.

Szkoda, był to jeden z największych MMORPG-ów ostatniej dekady i popularyzator non-targetowego systemu walki. Nawet do dzisiaj grało całkiem sporo osób, co mogłoby się wydawać, że nie grozi zamknięcie.

Samego zamknięcie nie jest jednak winny GameForge. Deweloperzy TERA, czyli Bluehole, postanowili przerwać prace i porzucić tego MMORPG-a. Więc GF musiał się podporządkować i zamknąć jedyną dostępna na rynku wersję. Można powiedzieć, że zwiastowało to już zamknięcie wersji japońskiej, kiedy wydawcom tam nie udało się dogadać co do licencji. Potwierdzenie znajdziecie tutaj.

Jedyną możliwością zagrania zostały prywatne serwery, o których zresztą napisałem wam już tutaj.


16 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube