Twórcy HEX robią nową karciankę, tyle że tym razem mobilną! Wersja PC jest prawdopodobna

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
3 1353
Twórcy HEX robią nową karciankę, tyle że tym razem mobilną! Wersja PC jest prawdopodobna

Dużo plotkuje się ostatnio o kiepskiej sytuacji Hearthstone’a. Sytuacji nie polepsza informacja o przesunięciu dwóch, głównych designerów do innych projektów Blizzarda. Po drugiej stronie mamy z kolei Legends of Runeterra, które moim zdaniem budzi sporo emocji wśród osób zainteresowanych tematem gier karcianych. Czyżby czekał nas powrót do tego gatunku?

Hex: Shards of Fate było przyjemną karcianką. Nieco skomplikowaną, ale wspominam tytuł dobrze. Niekoniecznie takimi samymi emocjami darzę deweloperów, którzy wiele obiecywali, a mało z tego spełnili. Dlatego z pewnym dystansem podchodzę do informacji, że robią kolejną grę karcianą, tylko tym razem mobilną. Twórcy zdradzili jednak, że nie zamierzają ograniczać się do tej platformy.

Nowy projekt nazywać się będzie Red and Blue i wydanie zostanie w drugim kwartale 2020 roku na urządzeniach z Androidem oraz iOS. Zagramy, jako podróżnik, który przeniesie się do innego wymiaru, gdzie będzie walczył o chwałę, moc i wiedzę. Rozgrywka koncentrować się ma na walce dwóch herosów, rywalizujących ze sobą na polu bitwy za pomocą kreatur, magii oraz artefaktów.

Plansza gracza podzielona zostanie na trzy, niezależne od siebie strefy. Aby móc zaatakować rywala trzeba będzie najpierw pozbyć się jego obrony na danej planszy. Swoją strefę możemy ulepszać, aby pomieściła więcej jednostek, a do tego pojawi się opcja zabezpieczenia terenu kartami-pułapkami.

Red nad Blue na premierę zaoferuje ponad 750 kart, wśród których znajdziemy dwanaście ras stworzeń, wspomniane już pułapki, artefakty, czy czary. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube