Tymczasem New World stracił już 70% aktywnych graczy

Pobrane

16 dni temu, przy okazji tego newsa (“New World stracił połowę graczy w trzy tygodnie”), obiecaliśmy wam dostarczać kolejne meldunki dotyczące kondycji gry.

Będziemy obserwować sytuację i za jakiś czas obiecujemy kolejny raport z “Nowego Świata”. Przekonamy się, czy spadek postępuje, zatrzymał się, czy może AGS zdołało odwrócić trend.

Niestety, nie mamy dobrych informacji (dla Amazonu). Spadek graczy postępuje, i to nawet szybciej niż można się było tego spodziewać.

Rekord New World wynosił 913 tysięcy osób online. Z kolei wczorajsze CCU (Concurrent Connected Users) pokazało 285 tysięcy. Oznacza to, że w ciągu niecałych sześciu tygodni z “Nowego Świata” odeszło już prawie 70% aktywnych graczy. A dokładnie…

68,78%

Wykres:

Jeśli tendencja spadkowa się utrzyma (a nic nie zapowiada, aby miało być inaczej), to za dwa tygodnie New World powinien mieć 100-150 tysięcy osób, a za miesiąc, no może trochę później około 50-75 tys. osób.

W takim stanie do Świąt Bożego Narodzenia “Nowy Świat” będzie miał już wyniki porównywalne do Elder Scrolls Online. Final Fantasy XIV czy Black Desert.

Dużo będzie jednak zależeć od przyszłych aktualizacji oraz tego, czy na światło dzienne nie wyjdą kolejne exploity, przez które po prostu odechciewa się grać. Oczywiście, chcielibyśmy dostać jakiś nowy content, ale czy Amazon Games stać teraz na robienie/dostarczenie konkretnych treści, jeśli na każdym kroku spotykamy jakieś błędy? Lepiej zająć się chyba naprawą o dopiero potem szukać rozbudowywania gry. 

Zobacz także

96 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz