Valve słucha graczy i Dota 2 dostaje całkiem nowy samouczek

Dodany przez PefriX około 3 lata temu
5 2233
Valve słucha graczy i Dota 2 dostaje całkiem nowy samouczek

Valve lubi zaskakiwać. Zazwyczaj nie teasują większych informacji tylko po prostu wydają aktualizację, bez wcześniejszej zapowiedzi. Ten deweloper potrafi tego samego dnia dać opis wielkiej paczki nowości i udostępnić ją na serwerach. Nietypowe działanie od strony marketingowej, ale Valve tak już ma – najwidoczniej niczym Ferrari, nie muszą się reklamować.

Ostatnio pisałem Wam o tragicznym samouczku w Dota 2 i o akcji społeczności tej gry MOBA, aby zrobić własny tutorial dla nowych. Wszystko z powodu wychodzącego anime o Dota na Netflix. Jak widać Valve również się przygotowało i wprowadziło obszerną aktualizację, przeznaczoną dla potencjalnych początkujących graczy. Cóż zatem dodano?


Uproszczony sklep. Teraz nowi gracze zobaczą uproszczoną wersję sklepu, która nie będzie przytłaczać ich ilością informacji, co ułatwi dobór przedmiotów. Sklep wyświetli polecane przedmioty, a gdy graczowi uda się je zakupić, zobaczy nowe wskazówki, które pomogą mu krok po kroku poznawać sklep.

Aktualizacja wprowadza również nowe standardowe poradniki dla wszystkich bohaterów, które zostały specjalnie zaprojektowane dla początkujących graczy, aby ułatwić im zaplanowanie rozgrywki gry dostosowanej do ich bohatera lub bohaterki. Gracze będą mogli rozpocząć korzystanie ze zwykłego sklepu, kiedy tylko zdecydują, że czują się na tyle pewnie, by dokonywać samodzielnych wyborów.


Pojawił się również system celów. Początkujący gracze będą mogli odkrywać kilka różnych aspektów rozgrywki w kontrolowanym środowisku do tego przeznaczonym. System składa się z czterech stopni zaawansowania ze scenariuszami, które uczą określonej mechaniki, zawierają informacje o działaniu różnych funkcji klienta i oferują zadania, które pomogą graczom poznać wszystkie zawiłości gry.

Niektóre cele dotyczą takich pojęć, jak rozmieszczanie wardów, teleportacja lub kontrola nad kurierem. Inne omawiają walki drużynowe, wyłączanie wrogów z walki lub jej inicjowanie. Jeszcze inne wprowadzą was do takich funkcjonalności, jak testowanie bohaterów, granie ze znajomymi lub oglądanie meczów. Na początku pojawi się krótki materiał wideo o podstawach gry w Dota 2, a po nim sami będziecie mogli zadecydować, o czym chcecie się uczyć.

Co ciekawe, Valve dodało również sekcję poświęconą nowemu samouczkowi stworzonemu przez społeczność pod przewodnictwem SirActionSlacksa o czym pisałem Wam tutaj. Jeśli w społeczności pojawią się inne podobne inicjatywy, deweloper rozważy dodanie ich w przyszłości.


Nowi gracze mogą liczyć na nagrody. Wraz z zadaniami dla początkujących dodano nagrody, które są przyznawane za sukces w każdym z czterech stopni. Jeśli gracze będą wytrwale się uczyć, to zdobędą wyposażenie, które wzbudzi podziw na wszystkich trzech ścieżkach.


Pojawił się również glosariusz. Zaprojektowany tak, by stanowił prawdziwą kopalnię informacji, glosariusz ułatwia przyswojenie różnych pojęć pojawiających się w Dota 2. Można z niego czerpać podstawowe informacje o bohaterach, przedmiotach, wieżach i creepach oraz dowiedzieć się więcej o mechanikach gry takich jak poziomy, doświadczenie, umiejętności i efekty statusu.


Tryb dla nowych graczy. Valve stworzyło nowy tryb gry oparty na wcześniejszym „Limited Mode” z niewielkim, niezmieniającym się składem bohaterów, który pozwoli nauczyć się podstaw bez napotykania nowych bohaterów i umiejętności w każdej grze. W celu zapewnienia nowym graczom elastyczności w czasie nauki, w tym trybie dozwolone jest opuszczenie gry bez kary.

Aby zachować równowagę, początkujący gracze szukający gry solo będą grać z innymi początkującymi, którzy szukają gry solo w tym trybie. Nie spotkają zespołów ani weteranów Dota. Mecz rozpocznie się nawet bez pełnej poczekalni – wolne miejsca zostaną zajęte przez boty. Boty w tym trybie nie są tak bezlitosne, a zasady meczu zostały oparte na trybie „Turbo”, co pozwoli na spokojne zrozumienie podstaw rozgrywki bez napotykania trudności na każdym kroku.


Wskazówki czarodzieja w grze. Za każdym razem, gdy gra wykryje nowego gracza wykonującego jakieś nierozsądne działanie podczas meczu, pojawi się pomocny czarodziej i podzieli się niezbędnymi dla przeżycia wskazówkami (niczym Clippy z MS Office!). Więc gdy ktoś spędza zbyt dużo czasu z niskim stanem zdrowia, udaje się na spacer pod wrogą wieżę lub myśli, że da radę Roshanowi w pojedynkę ot tak sobie, to czarodziej zjawi się, by pomóc odwieść takiego gracza od niebezpieczeństwa.

Poza tym pojawił się dedykowany czat dla nowych graczy oraz możliwość proszenia o pomoc… trenera! W tę rolę wcielą się doświadczeni gracze Dota 2. Trenerzy mogą tylko wchodzić w interakcję z określonymi graczami, więc mogą oni używać czatu tekstowego i głosowego, pingować oraz rysować tylko dla swoich uczniów i nie będą przeszkadzać innym graczom w grze. Trenerzy, którzy uważają się za szczególnie dobrych w grze danym bohaterem, mogą odfiltrować listę potencjalnych uczniów, by znaleźć graczy uczących się gry tym bohaterem.


Dota Plus dla nowych graczy! Dota Plus jest pełna świetnych narzędzi usprawniających codzienną grę w Dota. Aby pomóc nowym graczom lepiej wczuć się w grę, otrzymają oni od teraz dwa miesiące Dota Plus za darmo po tym, jak rozpoczną grę. Da im to dostęp do asystenta Plus, postępu bohaterów, zabawy z kołem czatu i wielu innych funkcji.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj. Trzeba przyznać, że Valve się postarało i jak już coś zrobiło to z przytupem!


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube