W Albion Online gra coraz więcej osób. A podobno gatunek MMORPG umiera...

Alb

Chyba musimy wziąć poprawkę i na naszej liście “10 najpopularniejszych gier MMORPG”, przesunąć Albion Online o jedną pozycję do góry.

Okazuje się bowiem, że popularność Albiona nie maleje – ona cały czas rośnie (i to w imponującym tempie).

Z najnowszego komunikatu dowiadujemy się, że średnia DZIENNA liczba aktywnych graczy przekroczyła właśnie liczbę 140 000. To ponad dwa razy więcej niż w analogicznym okresie rok temu. 

"W sierpniu przyszła ogromna aktualizacja Rise of Avalon, a wraz z nią masa nowej zawartości, a do września średnia ilość użytkowników przekroczyła 125 000 graczy. Ten trend kontynuował w 2021 roku, kiedy to w lutym osiągnęliśmy nowy szczyt: 135 000 graczy. Potem, 17 marca zaimplementowaliśmy aktualizację Call to Arms, która wprowadziła gruntowną przeróbkę Wojen Frakcji, całkowicie odnowione Bramy Piekieł, Zestawy i znacznie więcej. Połączony napływ nowych i powracających graczy popchnął średnią dzienną populację Albionu w górę, na poziomy przekraczające 140 000 graczy, a także zapewnił grze największe liczby w historii na Twitchu i Youtube".

Nawet jak nie jesteście fanami tej gry, to powinniście się cieszyć, bo przykład Albion Online dobitnie pokazuje, że gry MMORPG, inaczej, dobre gry MMORPG mają rację bytu. Nawet te, które posiadają otwarte PvP oraz sandboxową rozgrywkę, jak właśnie Albion.

A teraz ręka do góry – kto spodziewał się, że to właśnie Albion Online osiągnie taki sukces, a nie jakieś świecące (super wyglądające) next-geny z Azji? 

Zagracie TUTAJ (po polsku). 

Zobacz także

25 komentarzy