Webzen zamknął jeden z większych prywatnych serwerów Metin2 w Polsce

Dodany przez guru ponad 5 lat temu
19 17373
Webzen zamknął jeden z większych prywatnych serwerów Metin2 w Polsce

Machina ruszyła. 

Wygląda na to, że niedawny incydent z zamknięciem fanpage'a największego prywatnego serwera Metin2 w Polsce (wspominaliśmy o tym) wcale nie był przypadkowy. Webzen rzeczywiście rozpoczął walkę - na całego - z pirackimi wersjami swojej gry.

Wczoraj pożegnaliśmy serwer Averion.pl, który mógł się pochwalić aktywną i bardzo oddaną społecznością. Wyłączono profil Averion na Facebooku (TUTAJ), wyłączono oficjalną stroną gry (TUTAJ), a potem wyłączono również całą usługę. Wszystko zaczęło się jednak od wiadomości skierowanej do administratorów polskiego serwera. Webzen prosił żądał w niej natychmiastowego zakończenia pirackiej działalności. . 

Nie wiemy, czy email jest autentyczny (wygląda tak pół na pół), ale sami oceńcie: 

(kliknijcie, aby powiększyć)

Dlaczego na pierwszy ogień poszedł akurat Averion.pl, a nie Samia.pl? Według naszego użytkownika, który wysłał do nas wiadomość (dzięki Andy!), chodzi o to, że twórcy Averion rozpoczęli pracę nad aplikacją mobilną do M2. To widocznie było już za wiele do Webzena, który postanowił podjąć kroki prawne. 

(kliknijcie, aby powiększyć)

Bardzo prawdopodobne, że to początek końca prywatnych serwerów Metin2 w Polsce. Jeśli w następnych dniach lub tygoniach twórcy innych privów otrzymają podobne emaile, to będzie znaczyć, że Webzen postanowił raz na zawsze rozprawić się z piracki wersjami swojej gry.


19 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube