„Skandal” w Call of Duty: Black Ops IIII, czyli kropka niezgody

L2by4pj6pnnpl9cyuj35h4

Kwestia mikrotransakcji w grach sieciowych to temat mocno dyskusyjny. Zwłaszcza, gdy mowa o tytułach z kategorii AAA, które kosztują zazwyczaj niemałe pieniądze. Call of Duty: Black Ops IIII oberwało się już swojego czasu za „mikrotransakcje w mikrotransakcjach”.

Byliście wtedy oburzeni, że za normę uznałem dostępność w produkcjach sieciowych za 40-60 dolarów Item Shopów z przedmiotami kosmetycznymi. W ostatniej Zagwozdce z kolei uznaliście, że jeśli takie rzeczy nie wpływają na rozgrywkę, to nie ma z czego robić problemu. W końcu nikt nikogo nie zmusza do takiego zakupu, prawda? Ja zaś nie jestem w stanie czasami za Wami nadążyć :).

Przejdźmy jednak do rzeczy! Po tym „uroczym” wprowadzeniu zapewniam, że będę obiektywny na miarę moich możliwości. Call of Duty: Black Ops IIII wprowadziło nowy element do Item Shopu, który ogólnie dostępny jest za jednego dolara (100 COD Points), ale dzięki specjalnej promocji można było go wyrwać za połowę ceny.

Cóż takiego dodano do gry? Pojedynczą kropkę, czyli rodzaj siatki celownika kolimatorowego typu red dot, którego można używać z karabinem Reflex.

Przedmiot ten można śmiało nazwać kropką niezgody lub nienawiści, bowiem fala hejtu, jaka poszła w stronę Activision za wprowadzenie tego przedmiotu kosmetycznego, była niesamowita.

Call of Duty: Black Ops IIII dostępne jest w modelu Buy-to-Play i oferuje przede wszystkim (acz nie tylko!) tryb Battle Royale. Tytuł otrzymał niedawno pierwsze DLC, dostępne jedynie jako część karnetu sezonowego.

Zobacz także

18 komentarzy