Ile pieniędzy zarabia Guild Wars 2? Raport finansowy NCSoft

Gw2 gold

Widzieliśmy już raport finansowy Blizzarda, więc czas przyjrzeć się kondycji NCSoft – kolejnej ważnej firmy na mapie MMORPG.

Niestety nie mamy dobrych informacji. Po świetnym pierwszym kwartale, kolejne trzy miesiące przyniosły duże spadki przychodów. Koreańczycy zarobili o 26% mniej kasy niż w Q1 2020, ale 31% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Najwięcej kasy – bez niespodzianki – generuje Lineage 2M, a zaraz potem Lineage M. Dwa mobilne tytuły oparte na kultowym dla całego gatunku MMORPG.

Aion stracił, Blade & Soul utrzymał swoją pozycję, a jedynym tytułem, który tak naprawdę zarobił więcej niż w na początku roku został… Guild Wars 2. Nie był to jakiś wielki wzrost, ale zawsze jakiś.

Zamiast 11 mln dolarów, GW2 wygenerowało teraz 13 mln dolarów (od razu przeliczyliśmy koreańskie wony na dolary). To 48 milionów złotych!

Czy są to powody do optymizmu? Wątpię. Pieniądze GW2 to ułamek tego, co zarabia WoW, FFXIV, RuneScape, Black Desert czy ESO. Ponadto wyniki Guild Wars 2 od ponad dwóch lat utrzymują się na mniej więcej stałym poziomie. Nie spadają, ale też nie rosną. 

Może zbliżający się dodatek temu zaradzi.

Zobacz także

12 komentarzy